неділя, 24 січня 2016 р.

Про пошук роботи для майбутніх програмістів

Щодо теми на ДОУ


Пошук роботи - це не так, що сів і чекаєш, поки тебе хтось знайде.

Потрібно самому активно, щодня або ж майже щодня, переглядати вакансії, описи проектів, інколи складати та відсилати листи.

Одночасно - кодити свій пет-проект для портфоліо, ходити на співбесіди, кодити тестові завдання від роботодавців (бувають такі, що і декілька днів треба витратити, з ранку до ночі, на одне тестове завдання, потім ще і ще).

Також, продовжувати закріплювати базові навички програмування (вчитись по книжкам - бо якщо слабкі навички програмування та слабке базове знання мови програмування то у вас буде виникати стільки запитань, що просто буде важко отримати на них відповіді онлайн).

А для когось - ще й встигати добряче вчитися на денному або ж працювати в Макдональдсі або вантажником, бо щось таки треба їсти.

Сподіватись на те, що хтось колись буде переглядати твій гітхаб і колись візьме тебе на роботу без цих кроків - не ефективно.

На мою думку, для пет-проекта/портфоліо, краще кодити щось таке, що хочеш зробити сам. І дати на перевірку досвідченому товаришу, або ж, якщо готовий до дуже холодного душу - виставити код на рев'ю хоча б тут на форумі. Фішка в тому - що при цьому ніхто не має витрачати свій час на те щоб менеджити тебе, вчити тебе, бо вчишся ти сам.

Менеджити теж можна, але за умови, що є передбачуваність, а не новий розробник на проекті кожні 2-3 неділі, бо "не сподобалось", "знайшов щось інше", "важко" або ж "дуже дуже повільно виконую завдання, бо не хочу виділити достатньо часу", або "працюю, але дуже нерегулярно" або "багато витрачаю часу на комунікацію".

У багатьох з звичайних програмістів є свої пет-проекти, але технічний рівень новачка має бути достатнім для того, а це не завжди так.

Для запитань по програмуванню є ще стековерфлоу, вже є й на російській мові. Втім, не знаю наскільки воно активне там у російськомовному сегменті. Може є щось путнє і на інших не-англомовних форумах?

Звісно, набагато, набагато краще коли дають попрацювати на реальному проекті з "супервайзером" - але того треба не на жарт шукати і просити, а для цього вже потрібно щось вміти. Нормальному роботодавцю, зазвичай, бракує часу на всілякі там додаткові волонтерські проекти, він бере або на навчання, або на роботу або ж не бере зовсім. Якщо є виключення - я не стикався з таким.

Немає коментарів:

Дописати коментар